Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Rzeczpospolita
30.03.2009 01:38

"Rzeczpospolita" - Depresja Polki i Polaka

"Rzeczpospolita" pisze, że w Polsce rośnie sprzedaż środków antydepresyjnych. Z danych, zebranych przez firmę IMS Health wynika, że takie leki może przyjmować w naszym kraju nawet milion osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta zastrzega, że leki przeciw depresji zażywają już nie tylko osoby chore na depresję, a przepisują je nie tylko psychiatrzy. "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że w Polsce rocznie sprzedaje się już ponad 13 milionów opakowań leków przeciwdepresyjnych. Jak zauważa gazeta, trudno uwierzyć, by zaledwie 2 tysiące psychiatrów było w stanie wystawić tak dużą liczbę recept. Według samych ekspertów w dziedzinie depresji, przepisywanie antydepresantów stało się domeną lekarzy pierwszego kontaktu i rodzinnych.
"Rzeczpospolita" powołuje się na opinie psychiatrów, którzy obawiają się, że lekarze rodzinni mogą nie mieć wystarczającej wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego. Podczas studiów medycznych zajęciom z psychiatrii poświęca się kilka tygodni, a staż na oddziale leczenia depresji trwa zaledwie jeden dzień. Szczegóły w "Rzeczpospolitej".

Rz/MagM

Tagi: Rzeczpospolita, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz