Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Edukacyjna ofensywa kobiet

0
Podziel się

"Rzeczpospolita" pisze, że kobiety przeważają na studiach wyższych, częściej niż mężczyźni się doszkalają, a nawet więcej czytają.

bEgxXFsR

Gazeta powołuje się między innymi na dane serwisu internetowego Edustacja.pl, który prowadzi bazę kursów i szkoleń. Wynika z nich, że kobiety chętniej niż mężczyźni kształcą się i doszkalają. Karolina Kotkowska z Edustacji mówi na łamach dziennika, że z analiz wynika, iż to przede wszystkim panie poszukują informacji o szkoleniach i są zainteresowane zdobywaniem nowych kwalifikacji.
"Rzeczpospolita" podkreśla, że więcej kobiet jest też na uczelniach. Z danych GUS wynika, że ponad 58 proc. spośród 1,9 mln studentów to kobiety. Są większością zarówno w państwowych, jak i na prywatnych szkołach wyższych.
Gazeta przytacza badania czytelnictwa Biblioteki Narodowej, z których także wynika, że kobiety więcej też czytają. Również na rynek pracy trafia więcej kobiet z wyższym wykształceniem niż mężczyzn. Dziennik wylicza, że najwięcej kobiet studiuje na kierunkach związanych z opieką społeczną (94 procent absolwentów) oraz medycyną (82 procent). Panie stanowią też ponad 70 procent absolwentów kierunków humanistycznych, pedagogicznych, biologicznych oraz dziennikarskich.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczposplita"/zm/to/

bEgxXFtu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)