Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Rzeczpospolita" - "Fundacja 10 kwietnia"

0
Podziel się:

Powstanie fundacja, która będzie pomagać rodzinom ofiar katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Deklarację przystąpienia do tej inicjatywy zgłosiło już 18 dużych polskich firm. Kolejne 17 rozważa taką możliwość.

bELmersR

Fundusz, którego kapitał już szacuje się na 3,6 miliona złotych będzie służył jako źródło finansowania stypendiów dla dzieci ofiar katastrofy smoleńskiej. Fundatorzy nie wykluczają, że w przyszłości opieką stypendialną obejmą też rodziny policjantów i żołnierzy, którzy ponieśli śmierć na służbie. Wysokość stypendiów, które mają być wypłacane do ukończenia 18 roku życia przez stypendystę, określono na poziomie 2 tysięcy złotych miesięcznie.
Przedstawiciele spółek-fundatorów nie chcą wypowiadać się na temat projektu. Wiadomo jedynie, że każda z firm zadeklarowała wpłatę po 200 tysięcy złotych. Dla małych i średnich przedsiębiorstw przygotowano cegiełki po 10 tysięcy każda, z których sprzedaży również będą finansowane cele statutowe fundacji.
Więcej o projekcie w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/jp/orzechowska

bELmertu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)