Notowania

polska
20.11.2008 23:05

"Rzeczpospolita" - J.Kaczyński: PiS i PO mają przeciwstawne wizje rozwoju Polski

Jarosław Kaczyński mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska mają przeciwstawne wizje rozwoju Polski. Platforma jest za ograniczeniem wspólnoty na rzecz indywidualizmu, a PiS - za integracją narodu i przekazywaniem wartości patriotycznych w edukacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes PiS-u twierdzi, że nie przeszkadza mu wizerunek jego ugrupowania jako "partii moherowej". Jego zdaniem wątpliwości wokół wprowadzenia w Polsce euro są dowodem na to, "że tych moherów jest w Polsce dużo więcej, niż się sądzi. To są ludzie, którzy są przywiązani do polskiego państwa i polskości". "Nie ukrywam, że my na nich stawiamy, to zdecydowanie nasz elektorat. Uważamy, że podstawą budowy porządnego polskiego państwa są właśnie ci ludzie" - mówi "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński.
Były premier sądzi, że PO może rozważać rozpisanie w przyszłym roku wyborów parlamentarnych. Miałoby to jej ułatwić utrzymanie władzy w obliczu kryzysu i spowolnienia gospodarczego. Nie można też, zdaniem Kaczyńskiego, wykluczyć bardziej zdecydowanego użycia prokuratury i służb specjalnych do dyskredytowania opozycji. Prezes PiS dodaje, że najlepszym kandydatem jego partii w wyborach prezydenckich jest Lech Kaczyński.
Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim - w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita"/IAR/Siekaj/dabr

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz