Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc
06.03.2009 23:47

"Rzeczpospolita" - Kolosy błagają o pomoc

Coraz więcej koncernów prosi rządy państw o finansową pomoc. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że wkrótce General Motors Europe poprosi polskie władze o wsparcie dla swojej spółki córki Opel Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta pisze, że Adam Opel AG otrzymał już finansowe wsparcie od rządu hiszpańskiego, a od Niemiec oczekuje 3 miliardów 300 milionów euro. Od rządu USA GM otrzymał już ponad 13 miliardów dolarów i chce dalszych 30 miliardów.
"Rzeczpospolita" pisze, że General Motors nie jest jedynym koncernem samochodowym, który otrzymał pomoc od państwa i ubiega się o kolejne miliardy. W USA wsparcie dostał też Chrysler, ale największe kwoty zostały przeznaczone tam dla sektora bankowego. Z kolei rząd francuski wsparł swoją motoryzację kwotą ponad 7 miliardów dolarów. Miliard dolarów dla rodzimych producentów wysupłali też Rosjanie.
Rękę po pieniądze od władz wyciąga nie tylko przemysł - pisze "Rzeczpospolita". Z powodu kurczenia się rynku reklamowego w katastrofalnej sytuacji znalazły się niektóre media. Obietnicę w wysokości miliarda euro złożył już prezydent Francji Nicolas Sarkozy.
Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita"/kry/jp

Tagi: pomoc, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz