Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 00:16

"Rzeczpospolita" - kontrwywiad - PiS - śledztwo

Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo w sprawie inwigilacji posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Kaczmarka przez kontrwywiad - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zbada, czy szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, generał Janusz Nosek, dyrektor Biura Pełnomocnika Ochrony i Bezpieczeństwa Wewnętrznego kontrwywiadu, major Łukasz Warchał oraz grupa funkcjonariuszy stworzyli związek przestępczy i dopuścili się między innymi fałszerstwa dokumentów oraz inwigilacji posła Kaczmarka i jego asystenta.
Szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, pułkownik Ireneusz Szeląg powiedział, że "istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa". Nie chciał informować o podjętych czynnościach, tłumacząc to tajemnicą. Z materiałów, do których dotarli dziennikarze "Rzeczpospolitej", wynika, że postępowanie dotyczy przekroczenia uprawnień przez szefa kontrwywiadu i jego podwładnych. Miało ono polegać między innymi na stworzeniu związku przestępczego i podjęciu działań w kwestii inwigilacji posła Kaczmarka i jego asystenta. Postępowanie dotyczy też pozyskania na podstawie sfałszowanych dokumentów zgody wojskowego sądu okręgowego na zastosowanie "kontroli operacyjnej" wobec posła. Prokuratorzy sprawdzą także, czy kierownictwo i funkcjonariusze kontrwywiadu zmuszali groźbami żołnierzy wrocławskiej delegatury SKW do złożenia wyjaśnień, dotyczących kontaktów z posłem Kaczmarkiem, i czy nakłaniali ich do pozyskania i przekazania informacji o jego życiu prywatnym i zawodowym.
Kierownictwo kotrwywiadu wojskowego nie chciało komentować decyzji prokuratury. Minister obrony Tomasz Siemoniak chce poczekać z ewentualnymi decyzjami na zakończenie postępowania prokuratorskiego.
Więcej - w "Rzeczpospolitej".

IAR/"Rzeczpospolita" 19 09/Siekaj/kry

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz