Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
28.07.2006 00:00

"Rzeczpospolita" - Lepper mówi głosem SLD

Samoobrona używa tych samych ekspertyz co opozycja. Za niezgodną z konstytucją uważa nie tylko ustawę o CBA, ale także o nowych służbach wojskowych. - pisze "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Partia Andrzeja Leppera napisała projekt nowelizacji ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Uważa, że ustawa autorstwa PiS jest niekonstytucyjna, bo ingeruje w prywatność i swobodę gospodarczą. "Rzeczpospolita" dotarła do drugiego projektu nowelizacji przygotowanego przez Samoobronę. To zmiana ustawy o Służbie Kontrywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego, którą na początku czerwca uchwalił sejm i juz podpisał prezydent.
Posłowie Samoobrony podważają szczególne uprawnienia koordynatora służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna do nadzoru nad wojskowym wywiadem. Kwestionują też sposób weryfikacji funkcjonariuszy przyszłych służb.
"Rzeczpospolita" pisze, że pisemne uzasadnienie projektu nowelizacji ustawy jest identyczne, jak uzasadnienie wniosku SLD do Trybunału Konstytucyjnego. Sojusz złożył go zaskarżając ustawę o służbach. Podobnie jest w przypadku zaskarżonej przez SLD ustawy o CBA. Według gazety tu również nie ma wątpliwości, że uzasadnienie pisał ten sam autor, co nowelizację dla Samoobrony. Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

rzeczp/km/dj

Tagi: lepper, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz