Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Rzeczpospolita" - naduzycia w AW

0
Podziel się:

"Rzeczpospolita" - nadużycia w AW

Prokuratura bada, czy nie doszło do nadużyć finansowych w Agencji Wywiadu - informuje "Rzeczpospolita". Według gazety, niektórzy pracownicy Agencji wykorzystywali fundusz operacyjny na własne cele.
"Rzeczpospolita" opisuję sprawę sprzed kilku miesięcy, gdy kierownictwo Biura Agencji Wywiadu ustaliło, że jedna z pracownic biura pobrała 50 tysięcy złotych z funduszu operacyjnego, których nie rozliczyła. Kontrola wewnętrzna wykazała, że pieniądze zostały najprawdopodobniej przeznaczone na spłatę prywatnych długów. Po zakończeniu kontoli kobieta złożyła rezygnację z pracy w Agencji.
Według gazety, nie jest to jedyny przypadek nadużyć. W toku kontroli wykazano, że kierownictwo Biura tolerowało podobne praktyki podwładnych i sprawa nie dotyczy tylko jednej funkcjonariuszki. Informatorzy gazety twierdzą, że pożyczanie pieniędzy z funduszu operacyjnego było zjawiskiem częstym. Czasem zdarzało się, że pieniądze nie były oddawane, po czym przedstawiano fałszywy raport zawyżajacy koszty operacji. Sprawę bada prokuratura.
Więcej o sprawie w "Rzeczpospolitej".

IAR/Ifnroacyjna Agencja Radiowa/"Rzeczpospolita"/jp/nyg

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)