Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
majątek
16.07.2009 23:13

"Rzeczpospolita" - Piskorski - majątek

"Rzeczpospolita" ustaliła, że w 1996 roku Paweł Piskorski przedstawił w urzędzie skarbowym fałszywe zaświadczenie o wygranej w jednym z kasyn 500 tysięcy złotych. Były sekretarz generalny PO tłumaczył się w ten sposób ze swego majątku przed podejrzliwymi urzędnikami ze skarbówki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk potwierdza, że zaświadczenie o wygranej z kasyna zostało podrobione. Chodzi o wygraną na kwotę blisko 500 tysięcy złotych w kasynie Jackpol w Gdyni w 1992 roku. Dyrektor kasyna zeznał, że jego lokal nigdy nie wystawił takiego zaświadczenia.
Jednak mimo dowodów polityk nie usłyszy zarzutów, bo sprawa się przedawniła. Paweł Piskorski zaprzecza tym doniesieniom i twierdzi, że dokument podpisał ówczesny dyrektor kasyna. Jego zdaniem, wyciaganie teraz sprawy sprzed 17 lat ma zaszkodzić jego powrotowi do wielkiej polityki.
Tymczasem śledczy badają jeszcze jedno źródło majątku Piskorskiego. Polityk utrzymuje, że w latach 90. zarobił około miliona złotych na sprzedaży dzieł sztuki. Prokuratorzy sprawdzają umowę Piskorskiego z antykwariuszem.

"Rzeczpospolita"/iar/mf

Tagi: majątek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz