Notowania

Rzeczpospolita
13.12.2009 00:21

"Rzeczpospolita" - Pośrednicy bez licencji

Rząd proponuje, by w sprzedaży nieruchomości mógł pomagać każdy, jeśli posiada odpowiednią polisę. Przygotowywany przez resort gospodarki projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców znosi licencje zawodowe pośredników w obrocie nieruchomościami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Osoby, które chciałyby się zająć pośrednictwem, będą musiały posiadać tylko polisę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej - OC. Jej minimalną wysokość ma określić odpowiednie rozporządzenie.
W dodatku - pisze "Rzeczpospolita" - pośredniczyć w transakcjach będą mogły również osoby bez OC, ale działające pod nadzorem ubezpieczonego przedsiębiorcy. Gazeta podkreśla, że jest to duże ułatwienie dla przyszłych pośredników, bo dziś by wykonywać ten zawód, trzeba legitymować się odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem oraz nie być karanym.
Według rządu brak obowiązkowych licencji na pewno doprowadzi do wzrostu konkurencji na rynku. Pośrednicy z kolei twierdzą, że zniesienie licencji i dopuszczenie do transakcji nieprzygotowanych osób zwiększy ryzyko tych transakcji.
Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita"/IAR/kry/dyd

Tagi: Rzeczpospolita, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz