Notowania

Rzeczpospolita
04.11.2008 00:24

"Rzeczpospolita" - Śledczy badają bazę dla F-16

Po Zielonej Górze i Wrocławiu prokuratorzy wzięli pod lupę wojskowe przetargi w Poznaniu. Nieprawidłowości nie wykryły wcześniejsze kontrole MON - informuje "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Naczelna Prokuratura Wojskowa podejrzewa, że w poznańskim Wojskowym Zarządzie Infrastruktury ustawiano wielomilionowe przetargi.
Według "Rzeczpospolitej", śledczy badają przetargi na łączną kwotę 96 milionów złotych. Gazecie udało się ustalić, że przyglądają się między innymi inwestycjom związanym z bazą w Krzesinach, gdzie stacjonują samoloty F-16.
Szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział, że na razie badane są dokumenty i nikt nie usłyszał zarzutów. Co na to Wojskowy Zarząd Infrastruktury? Szef instytucji był wczoraj dla dziennikarzy "Rzeczpospolitej" nieuchwytny.
Gazeta dowiedziała się ponadto, że śledczy i żandarmii już interesują się kolejnym zarządem Infrastruktury. Szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej potwierdził otrzymanie sygnałów o nieprawidłowościach. Nie chciał jednak ujawnić, o którą placówkę chodzi.
Więcej - w "Rzeczpospolitej".

iar/Rzeczpospolita/dj

Tagi: Rzeczpospolita, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz