Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Talib zmienia zeznania

0
Podziel się

"Rzeczpospolita" pisze, że talib, który przyznał się do udziału w zabójstwie polskiego inżyniera w Pakistanie odwołał swoje zeznania. Teraz twierdzi, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Utrzymuje, że nigdy nie porwał i nie zabił Piotra Stańczaka - mówi gazecie polski prokurator znający akta sprawy.

bEimIiad

"Rzeczpospolita" dodaje, że postępowanie w tej sprawie prowadzone przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie utknęło w martwym punkcie. Jeden ze śledczych mówi, że strona polska nie może się doprosić o pomoc prawną od pakistańskich śledczych.
Może się okazać, że jest jeszcze inny problem - pisze gazeta. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że wcześniejsze zeznanie taliba o przyznaniu się do porwania i udziału w zabójstwie Polaka, mogło zostać wymuszone. Pakistańskie prawo dopuszcza bowiem stosowanie przez śledczych przemocy bezpośredniej w celu uzyskania zeznań. Eksperci podkreślają, że dowód, który został zdobyty za pomocą środków zabronionych w naszym kraju, w polskich realiach jest bezwartościowy.
Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/to/

bEimIiaG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)