Notowania

pis
14.03.2010 22:47

"Rzeczpospolita" - Walka PiS o prezydenta i Sejm

Jeśli Lech Kaczyński przegra wybory - jego współpracownicy z Pałacu Prezydenckiego dostaną pierwsze miejsca na listach wyborczych PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

To niepokojąca wiadomość dla obecnych sejmowych gwiazd Prawa i Sprawiedliwości - zauważa gazeta. W kuluarowych rozmowach parlamentarzyści tej partii przyznają, że wspieranie kampanii Lecha Kaczyńskiego to dla nich gra o polityczne życie. Współpracownicy obecnej głowy państwa dostaną bowiem wszystkie "jedynki" i część "dwójek" na listach wyborczych, jeśli nie uda się doprowadzić do reelekcji Lecha Kaczyńskiego. Oznaczałoby to, że obecni posłowie PiS musieliby się pożegnać z szansami na otrzymanie co najmniej 40 "biorących" miejsc na listach do Sejmu.
W kuluarach Prawa i Sprawiedliwości spekuluje się, że na parlamentarne listy mają trafić m.in. Władysław Stasiak, szef prezydenckiej Kancelarii, Aleksander Szczygło, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Wypych, sekretarz stanu odpowiedzialny m.in. za kontakty z mediami, czy podsekretarze stanu - Andrzej Duda oraz Małgorzata Bochenek. Na listach pojawić się też ma Mariusz Kamiński - były szef CBA. Mówi się też o doradcy prezydenta - Ryszardzie Bugaju - czytamy w dzienniku.

"Rzeczpospolita"/man/jp

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz