Notowania

Rzeczpospolita
26.11.2008 22:00

"Rzeczpospolita" - Więcej ograniczeń dla esbeków?

Platforma Obywatelska rozważa, czy oprócz emerytur niektórym funkcjonariuszom SB zmniejszyć również renty - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik pisze, że posłowie pracują nad przepisami zakładającymi zmniejszenie emerytur funkcjonariuszom służb specjalnych PRL. PO chce obniżenia z 2,6 do 0,7 wskaźnika, na podstawie którego wyliczane są świadczenia. Gazeta wylicza, że przeciętny emerytowany oficer straciłby około tysiąca złotych.
Według "Rzeczpospolitej" Platforma zastanawia się, czy w projekcie nie zapisać także ograniczenia rent byłych esbeków. Jeden z posłów PO tłumaczy na łamach gazety, że chodzi o osoby, które otrzymywały takie świadczenie, ale zawiesiły je, by pracować. Projekt ma zostać dziś omówiony przez członków sejmowej podkomisji.
Prawo i Sprawiedliwość zgadza się z ideą propozycji Platformy, zastrzega jednak, że zgłosi poprawki poszerzające zakres projektu.
Przeciwna ograniczaniu esbeckich świadczeń jest Lewica. Jej zdaniem projekt jest niezgodny z konstytucją, gdyż narusza prawa nabyte obywateli - pisze "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita"/IAR/kw/dabr

Tagi: Rzeczpospolita, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz