Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" Antyniemiecki as w rękawie

0
Podziel się

p "Rzeczpospolita" - sondaż przedwyborczy

bEiwgYbV

PiS poprawiło notowania na Pomorzu i Dolnym Śląsku - pisze "Rzeczpospolita". Według najnowszego sondażu gazety - PO, choć utrzymuje przewagę, traci poparcie w okręgach wrocławskim i gdańskim.
W ocenie politologów, Prawo i Sprawiedliwość potrafi wykorzystać sprawę odezwy niemieckich chadeków domagających się potępienia wypędzeń, w regionach wrażliwych na te kwestie. Wyraźnie przybywa też zwolenników PSL
Zdaniem ekspertów pierwsze miejsce dla PO jest niezagrożone, pytanie tylko, z jaką przewagą partia rządząca wygra.
Gazeta zaznacza, ze Platforma największy spadek poparcia zanotowała w okręgu gdańskim. W porównaniu z poprzednim sondażem z początku maja, partia Donalda Tuska straciła aż 11 punktów procentowych. Na początku maja głosowanie na nią deklarowało 60 procent wyborców, teraz - niecała połowa. Podobnie jest w okręgach poznańskim i wrocławskim oraz w Gorzowie Wielkopolskim. We wszystkich tych okręgach zyskuje PiS.
Według dziennika, najwyższy wzrost poparcia odnotowują jednak ludowcy. W Wielkopolsce notowania PSL nawet się podwoiły. Na początku kampanii na kandydatów z partii Waldemara Pawlaka chciało tam głosować 6 procent wyborców. Teraz - 12.

"Rzeczpospolita"/IAR/kw/łp

bEiwgYcy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)