Notowania

wiadomości
29.10.2011 02:38

"Rzeczpospolita" Czas Ziobry dobiega końca

Władze PiS badają, jak działacze partii i wyborcy przyjmą wyrzucenie Zbigniewa Ziobry. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Według nieoficjalnych informacji tego dziennika, decyzja rzecznika dyscypliny w PiS Karola Karskiego o dalszych losach Zbigniewa Ziobry ma zapaść najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia. Dotąd szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak przekonywał dziennikarzy, że zostanie podjęta bardzo szybko.
Jak ustaliła "Rzeczpospolita", opóźnienie wynika z tego, że ludzie z otoczenia szefa partii Jarosława Kaczyńskiego badają najpierw, jak wyborcy i działacze lokalni PiS przyjmą decyzję o ewentualnym wyrzuceniu z ugrupowania Ziobry i - być może - kilku jego zwolenników. I na razie są z efektów zadowoleni.
Zbigniew Ziobro, aktualny wiceprezes PiS i europoseł, ma kłopoty od czasu, gdy ostro skrytykował ostatnią kampanię wyborczą i sposób funkcjonowania partii. Grozi mu upomnienie, zawieszenie lub nawet usunięcie z PiS. Politycy bliscy byłemu ministrowi sprawiedliwości twierdzą, że jeśli szykany wobec Ziobry się nie skończą, to z PiS wyjdzie z nim co najmniej kilkanaście osób. Niektórzy mówią o 30 posłach.
Więcej w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kl/to/

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz