Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpital
24.01.2010 21:57

"Rzeczpospolita" Doktor G. operował, szpital zapłaci?

Rodzina zmarłego mężczyzny, którego operował doktor Mirosław G. będzie się domagała w procesie cywilnym odszkodowania. W sądzie - jak ustaliła "Rzeczpospolita", będzie się podpierałą opinią zagranicznego eksperta- profesora z Austrii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chodzi o przypadek, gdy pacjent był operowany w szpitalu MSWiA w Warszawie przez doktora G. i któremu pozostawiono gazik w jamie serca. Usunięto go po tygodniu, mężczyzna jednak zmarł trzy miesiące póżniej.
Jak dowiaduje się '"Rzeczpospolita", opinia austriackiego profesora Guentera Laufera jest miażdzaća dla polskiego lekarza. Potwierdza, że były błędy w leczeniu. Prokuratura, która prowadziła śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia pacjenta na śmierć, umorzyła je, nie dopatrując się winy lekarza.
Dzisiaj wnioskiem żony pacjenta o odszkodowanie od szpitala w wysokości 150 tysięcy złotych zajmie się Sąd Rejonuwy dla Warszawy- Mokotowa.
Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że szpital MSWiA chce, by w procesie uczestniczyła firma, w której placówka jest ubezpieczona, by potem to ona wypłaciła odszkodowanie.

"Rzeczpospolita", IAR/dyd

Tagi: szpital, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz