Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kurski
27.07.2008 23:05

"Rzeczpospolita" Kurski zastąpi Suskiego?

Prawo i Sprawiedliwość szuka następcy Marka Suskiego na stanowisku wiceszefa Sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. Według informacji "Rzeczpospolitej" najpoważniejszym kandydatami PiS są Jacek Kurski i Arkadiusz Mularczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta przypomina, że Suski musi pożegnać się z funkcją zastępcy szefa komisji, gdyż został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej za sugerowanie PO działań korupcyjnych. Według regulamnu Sejmu, w komisji regulaminowej nie mogą zasiadać politycy wcześniej ukarani przez komisję etyki.
Politycy PiS na łamach "Rzeczpospolitej" potwierdzają nieoficjalnie, że najlepiej do komisji nadawałby się Jacek Kurski. W sejmowych kuluarach pojawia się także kandydatura Karola Karskiego.
Przewodniczący Komisji Regulaminowej, która zajmuje się m.in sprawą immunitetu Zbigniewa Ziobry, ma obiekcje przed potencjalnym wejściem Kurskiego w jej skład. Jerzy Budnik uważa, że nowi członkowie komisji mogą upolitycznić prace komisji. Zdaniem polityków Platformy, kandutatury Mularczyka i Kurskiego dowodzą, że PiS chce mieć w komisji najbardziej aktywnych medialnie i krzykliwych posłów.
Cały artykuł w "Rzeczpospolitej"

"Rzeczpospolita"/iar/kw/jp

Tagi: kurski, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz