Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spotkanie
09.06.2007 06:12

"Rzeczpospolita" o spotkaniu w Helu

"Rzeczpospolita" informuje, że prezydenci Bush i Kaczyński ustalili w Helu lokalizację amerykańskiej wyrzutni rakiet w Polsce. Powołując się na wysokiego przedstawiciela polskich władz gazeta pisze, że będzie to Redzikowo koło Słupska. Miały o tym zadecydować względy natury strategicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennik cytuje słowa prezydenta Busha, który na konferencji prasowej w Gdańsku zapewniał, że proponowane przez jego kraj porozumienie wzmocni bezpieczeństwo Polski i całej Europy.
Polscy eksperci są przekonani, że do porozumienia w sprawie lokalizacji bazy na naszym terenie może dojść w połowie lipca, poczas wizyty prezydenta Kaczyńskiego w Waszyngtonie.
"Rzeczpospolita" pisze też, że prezydenci wymienili w Helu poglądy w sprawie rosyjskiej propozycji lokalizacji bazy radarowej systemu w Azerbejdżanie. Wiceszef dyplomacji Witold Waszczykowski powiedział gazecie, że żadna ze stron nie rozpatrywała tej propozycji poważnie. Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych byli zgodni, że propozycja Władimira Putina miała na celu wyłączie zaciemnienie debaty w tej sprawie.

IAR/Rzeczpospolita/zr

Tagi: spotkanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz