Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" Palikot bez kary, kandydaci skarceni

0
Podziel się

Marszałek Sejmu i szef MSZ dostali ostrzeżenie, by w kampanii prawyborczej w PO wzajemnie się nie atakowali - ustaliła "Rzeczpospolita". Jednak poseł Janusz Palikot - atakujący Radosława Sikorskiego - kary uniknął.

bEifYsPp

Palikot - gorący zwolennik Komorowskiego jako kandydata w wyborach prezydenckich mówił, że wybrana Sikorskiego w prawyborach to powrót "PO- PiS". Komisja odpowiedzialna za prawybory w partii stwierdziła, że Palikot szkodzi obu kandydatom i Platformie. Zarząd krajowy PO nie ukarał jednak, na wniosek kandydatów, posła.
Według gazety, nieoficjalnie posłowie Platformy Obywatelskiej mówią, że chodziło o szybkie i polubowne rozwiązanie sprawy. Bowiem konflikt szkodzi partii.
Jeden z polityków PO powiedział "Rzeczpospolitej", że Komorowski i Sikorski spotkali się z premierem, by porozmawiać o partyjnej kampanii. Według rozmówcy, Donald Tusk był bardzo stanowczy i zaapelował do marszałka i ministra, by powstrzymali się od wzajemnych złośliwości. Premier nakazał także Sikorskiemu, by powstrzymał się od atakowania Lecha Kaczyńskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ "Rzeczpospolita"/kawo/kry

bEifYsPS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)