Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 00:36

"Rzeczpospolita" Posłowie poprawią pieskie życie

Okrutny właściciel dostanie zakaz posiadania zwierzęcia do dziesięciu lat - taki między innymi przepis ma znaleźć się w nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt - pisze "Rzeczpospolita". Nowe przepisy przygotował Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt i być może zostaną one przyjęte jeszcze w tej kadencji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według "Rzeczpospolitej", najważniejsze zmiany to między innymi zakaz strzelania przez myśliwych do wałęsających się psów w obwodach łowieckich, rozszerzenie katalogu czynów uznanych za znęcanie się nad zwierzętami i podwyższenie kar dla sprawców przestępstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem.
Zgodnie z nowelizacją, w przypadkach wymagających natychmiastowej interwencji zwierzę miałoby być obowiązkowo odbierane właścicielowi lub opiekunowi - dodaje gazeta. Pies nie będzie mógł być przywiązany na łańcuchu dłużej niż 12 godzin, a sam łańcuch będzie musiał mieć ponad 3 metry długości.
"Rzeczpospolita" pisze, że na samorządy zostanie nałożony obowiązek między innymi zapewnienia bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, sterylizacji i kastracji, a także poszukiwania dla nich właścicieli.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/dw/kry

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz