Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Rzeczpospolita" (Przed)szkolny horror pięciolatka
Dyskryminacja ekonomiczna, brak posiłków, a nawet wody to codzienność wielu zerówkowiczów - alarmuje "Rzeczpospolita".
Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsza zasada dobrego horroru
Ryzyka geopolityczne pozostają głównym tematem dla rynków finansowych.
Właściciel "Rzeczpospolitej" pozwany do sądu. Trójka akcjonariuszy się zbuntowała
Przejścia z rynku małych spółek NewConnect na główny rynek warszawskiej giełdy zdarzały się często, ale droga w drugą stronę dotąd nie była praktykowana. Nowe szlaki postanowił przetrzeć Grzegorz Hajdarowicz, główny akcjonariusz grupy KCI, która wydaje ,,Rzeczpospolitą" i ,,Parkiet". Troje mniejszych udziałowców zaprotestowało i złożyło pozew.
Nauczyciele w Polsce. Szkolne pensje czeka rewolucja
Szykuje się nie tylko rewolucja w systemie nauczania, ale i w wynagrodzeniach nauczycieli. Rząd chce związać ich pensje ze średnią krajową, zlikwidować liczne dodatki i dać im podwyżkę - informuje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".
Nałożenie obowiązku szkolnego na pięciolatki okazuje się organizacyjną porażką - sugeruje gazeta. Gminy, które od 1 września 2011 roku są zmuszone do realizacji reformy przeforsowanej przez ówczesną minister edukacji Katarzynę Hall, nie dostały na realizację programu nawet złotówki. Jak wynika z raportu o warunkach edukacji przedszkolnej przygotowanego przez Stowarzyszenie i Fundację Rzecznik Praw Rodziców, skutki zmian są opłakane.
Z ankiet zebranych z blisko 500 gmin wyłaniają się problemy nie tylko natury organizacyjnej: utrudnionego dostępu do przedszkoli pięcio- i sześciolatków, braku posiłków czy dostatecznej opieki nad dziećmi, ale także te o charakterze społecznym, jak segregacja czy dyskryminacja ze względu na sytuację ekonomiczną rodzin. Autorzy tego raportu chcą teraz skierować go do opinii międzynarodowej, oprócz rzecznika praw obywatelskich czy rzecznika praw dziecka trafi on w ręce Komisji Europejskiej, UNICEF oraz ONZ.
Więcej o sprawie w "Rzeczpospolitej".

IAR/Rzeczpospolita/lm/dyd
IAR