Notowania

rostowski
30.06.2009 22:38

"Rzeczpospolita" Rywal Rostowskiego

Szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski rywalizuje z ministrem finansów Jackiem Rostowskim, bo chce zająć jego miejsce - pisze "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak czytamy, w PO mówi się, że Chlebowski na spotkaniach, w których uczestniczy szef resortu finansów, stara się wykazać, że jest od niego lepiej przygotowany. Poprawia na przykład kwoty, które podaje Rostowski
Według źródeł w Platformie, powodem konfliktu między tymi politykami jest ustawa medialna. Według "Rzeczpospolitej", Chlebowski, który pracował nad założeniami projektu, zamierzał zmobilizować posłów, by odrzucili senackie poprawki. Te zaś - jak wyjaśnia gazeta - powstały z inicjatywy ministra finansów.
Szef klubu PO miał nadzieję, że w sprawie mediów przejdzie jego wersja ustawy. Potyczkę jednak przegrał - pisze dziennik.
Posłowie Platformy Obywatelskiej przypominają też, że nie tylko o ustawę medialną chodzi. Chlebowski chciał bowiem objąć resort finansów.
Dziennik zaznacza, że na razie pozycja Rostowskiego wydaje się niezagrożona. Jednak, jak pisze "Rzeczpospolita", jego słabym punktem jest to, iż nie należy do PO i w trudnej sytuacji nie będzie miał politycznego wsparcia.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej"

"Rzeczpospolita"/IAR/kw/orzechowska

Tagi: rostowski, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz