Notowania

wiadomości
29.12.2012 17:52

Rzym - przed spotkaniem młodych z papieżem

Podziel się
Dodaj komentarz

s Rzym - przed spotkaniem młodych z papieżem

O 18.00 na placu świętego Piotra w Rzymie rozpocznie się spotkanie Benedykta XVI z młodzieżą. Papież weźmie udział w modlitewnym czuwaniu zorganizowanym w czasie trwającego w Rzymie Europejskiego Spotkania Młodych.
Wczesnym popołudniem bazylika i plac świętego Piotra zostały zamknięte dla turystów a na miejscu gromadzą się już liczne grupy uczestników Europejskiego Spotkania Młodych.
Wielu katolików, także Polaków, czeka na to, co powie im Benedykt XVI. "Słowa, które będzie papież wypowiadał do nas, na pewno inaczej do nas trafią, jeśli jesteśmy obecni na miejscu a nie, kiedy po prostu wysłuchujemy gdzieś jego homilii" - podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Mateusz Jocz, który przyjechał do Rzymu z Warszawy.
Na spotkanie z papieżem przyszli nie tylko katolicy, ale także protestanci i prawosławni. Wspólnota z Taize jest bowiem grupą ekumeniczną, założoną przez protestantów. "To spotkanie także dla papieża będzie niezwykłą okazją, by zwrócić się z przesłaniem jedności i zaufania do młodych ludzi, należących do różnych tradycji chrześcijańskich" - mówi Polskiemu Radiu brat Marek, pierwszy polski duchowny w Taize.
Na Europejskie Spotkanie Młodych do Rzymu przyjechało w tym roku 40 tysięcy osób.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz