Notowania

rzym
14.02.2009 16:56

Rzym: G7 wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec protekcjonizmu

Uczestnicy rzymskiego szczytu siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata zobowiązali się do powstrzymania narastającego wraz z kryzysem protekcjonizmu gospodarczego. Szczyt G7 w stolicy Włoch poświęcony jest załamaniu światowej gospodarki i finansów. Najbogatsze państwa świata opowiedziały się także za obroną zatrudnienia, wykorzystując do tego wszystkie dostępne środki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aktualnym celem G7 jest stabilizacja gospodarki finansów i odrzucenie wszelkiej formy protekcjonizmu, czytamy w komunikacie ogłoszonym na zakończenie obrad, w których wzięli udział ministrowie, prezesi banków centralnych oraz szefowie międzynarodowych instytucji ekonomicznych.

G7 wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec protekcjonizmu, który według komunikatu, może przyczynić się jedynie do pogłebienia recesji

Kraje G7 są przeciwne nowym barierom w handlu światowym i krytycznie oceniają inicjatywy Francji i Stanów Zjednoczonych wsparcia ich przemysłu motoryzacyjnego. Z inicjatywy Włoch w komunikacie końcowym znalazło się zalecenie wprowadzenia "globalnych standardów" w światowej gospodarce i finansach.

Tagi: rzym, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz