Notowania

wiadomości
29.12.2012 10:55

Rzym: rozpoczęły się Europejskie Spotkania Młodych

Podziel się
Dodaj komentarz

40 tysięcy młodych ludzi z całej Europy bierze udział w rozpoczętych w Rzymie Europejskich Spotkaniach Młodych. Organizatorem spotkania jest ekumeniczna wspólnota zakonna z francuskiego miasta Taize.
Młodzi ludzie rozpoczęli pobyt we włoskiej stolicy od modlitewnego czuwania w siedmiu kościołach, w tym także w najstarszych bazylikach. Wieczorna modlitwa będzie najważniejszym punktem każdego dnia aż do 2 stycznia, kiedy młodzież wyjedzie z Rzymu. Prócz tego, uczestnicy będą także dyskutować o problemach wiary, kultury i nauki oraz zwiedzać rzymskie zabytki.
Organizowane pod koniec każdego roku spotkanie Wspólnoty z Taize jest swoistym wyznaniem wiary. Założona przez brata Rogera wspólnota jest ekumeniczna, dlatego do Rzymu przyjechali zarówno protestanci jak i katolicy.
"Mogę spotkać się z chrześcijanami innych wyzwań, co w Polsce nie jest łatwe, a tu jest naturalne" - mówi Damian, który do Rzymu przyjechał z grupą z jednej z parafii w Warszawie.
Spośród 40 tysięcy osób, które przyjechały na spotkanie, najliczniejszą grupę stanowią Polacy. Szacuje się, że w Rzymie jest teraz około 12 tysięcy młodych ludzi z Polski.
Dzisiaj wieczorem młodzież spotka się z papieżem. Benedykt XVI weźmie udział w specjalnym modlitewnym czuwaniu w bazylice świętego Piotra. Wygłosi też przesłanie do jego uczestników.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz