Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd Miejski Moskwy utrzymał w mocy wyrok ws. Katynia

0
Podziel się

Moskiewski sąd miejski utrzymał w mocy wyrok sądu rejonowego, oddalający dwie skargi apelacyjne Stowarzyszenia Memoriał na postępowanie Głównej Prokuratury Wojskowej. Prokuratura odmawia rozpatrzenia wniosku o rehabilitację 12 ofiar zbrodni katyńskiej twierdząc, że nie zachowały się dokumenty dotyczące mordu na polskich oficerach w 1940 roku.

bEjaJJHF

Sąd Rejonowy Moskwy uznał w styczniu, że Główna Prokuratura Wojskowa nie miała wystarczających podstaw do wydania orzeczenia w sprawie rehabilitacji ofiar Katynia. Dziś Sąd Miejski Moskwy, czyli sąd drugiej instancji, w trakcie krótkiej rozprawy wydał wyrok podtrzymujący argumentację sądu rejonowego.

Szef sekcji polskiej Stowarzyszenia Memoriał Aleksander Gurianow zapowiedział kontynuację zabiegów o rehabilitację pomordowanych polskich oficerów.

Stowarzyszenie Memoriał domaga się, aby sąd zobligował Główną Prokuraturę Wojskową do wystawienia zaświadczenia o rehabilitacji lub o braku podstaw do niej. Zdaniem Memoriału prokuratura uchylając się od wydania oświadczenia narusza prawo.

bEjaJJIi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)