Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jerzy buzek
24.10.2008 16:07

Sąd uniewinnił byłego szefa MON

Byłemu ministrowi obrony Romualdowi Szeremietiewowi zarzucano "ustawienie przetargu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Były minister obronyRomuald Szeremietiewzostał uniewinniony od zarzutów korupcyjnych. W toczącym się od trzech lat procesie karnym prokuratura zarzucała mu, że za łapówkę _ ustawił przetarg _ na zakup samochodów dla MON. Prokuratura twierdziła, że polecił zmianę kryteriów przetargu, aby jego zwycięzcą był Fiat Auto Poland.

Warszawski sąd rejonowy skazał natomiast Szeremietiewa na karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych za umożliwienie swemu ówczesnemu współpracownikowi dostępu do materiałów niejawnych

Śledztwo w sprawie korupcji w resorcie obrony prokuratura wszczęła w 2001 roku po publikacjach _ Rzeczpospolitej _. Dziennik poinformował, że Zbigniew Farmus, najbliższy współpracownik Szeremietiewa, w imieniu swego szefa próbował wymusić 100 tysięcy dolarów łapówki od firmy uczestniczącej w przetargu na haubicę dla polskiej armii.

1 lipca 2001 roku premierJerzy Buzekodwołał wiceministra Szeremietiewa, który był w MON odpowiedzialny za zakupy uzbrojenia i wyposażenia. Stał na czele komisji przetargowej, która miała wybrać samolot wielozadaniowy dla polskiego lotnictwa. Tego dnia Zbigniew Farmus próbował na pokładzie promu uciec do Szwecji, jednak został zatrzymany przez funkcjonariuszy UOP. Jego szef zapewniał tego dnia publicznie, że Farmus jest w Polsce.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: jerzy buzek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz