Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lpr
02.06.2007 11:50

Salon Trójki Politycy o pogłoskach dot. chęci obniżenia progu wyborczego przez LPR

Poseł Ligi Polskich Rodzin Wojciech Wierzejski zdecydowanie zaprzeczył, że LPR domagała się obniżenia progu wyborczego do 3 procent. Taką informację podał w swoim blogu internetowym Ryszard Czarnecki. Eurodeputowany Samoobrony twierdzi, że podczas ostatnich rozmów koalicyjnych Liga zaproponowała blokowanie list w wyborach parlamentarnych, ale z progiem trzech, a nie pięciu procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł Wierzejski, który uczestniczył w tych rozmowach powiedział w Salonie Politycznym Trójki, że informacja na blogu jest w połowie prawdziwa.

Wyjaśnił, że Liga nie proponowała żadnych progów, a jedynie blokowanie list.

Obecny przy tym Ryszard Czarnecki utrzymywał, że informacja pochodzi "z bardzo dobrego źródła". Europoseł nie podał jednak tego źródła.

Dyskusję na ten temat zakończył Krzysztof Putra z PiS. Powiedział, że dobrze jest teraz - na dwa lata przed wyborami - dyskutować o prawie wyborczym, ale - jak podkreślił - prawo wyborcze nie było przedmiotem umowy koalicyjnej. "Co będzie w umowie zmienione dowiemy się za dwa tygodnie, a informacje z blogu to wymysł pana Czarneckiego" - podsumował senator PiS.

Tagi: lpr, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz