Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Salon Trójki Politycy o tarczy antyrakietowej, Iranie i lustracji pracowników naukowych

0
Podziel się:

Minister obrony Aleksander Szczygło powiedział w Salonie Politycznym Trójki, że nie będzie referendum w sprawie tarczy antyrakietowej, a w imieniu narodu wypowie się Sejm, który podejmie decyzję w sprawie ratyfikacji ewentualnej umowy ze Stanami Zjednoczonymi. Minister dodał, że nie ma żadnych traktatów z Unią Europejską czy NATO, które uniemożliwiałyby zawarcie ze Stanami Zjednoczonymi umowy dotyczącej rozmieszczenia w Polsce elementów tarczy.

Były marszałek Sejmu Tomasz Nałęcz jest zdania, że przed ewentualnym referendum trzeba by ujawnić informacje o działaniu tarczy, co jest niemożliwe. Z kolei poseł PO Paweł Śpiewak podkreślił, że tarcza nie powinna się stać przyczyną konfliktów z państwami Unii Europejskiej, a także Rosją i Białorusią. Tadeusz Cymański z Prawa i Sprawiedliwości dodał, że tarcza antyrakietowa będzie odpowiedzią na globalne zagrożenia, istniejące w dzisiejszym świecie.
Aleksander Szczygło uważa, że przed ewentualnym atakiem na Iran trzeba poczekać, jak ten kraj zareaguje na ostatnie sankcje ONZ. Światowe media podały wczoraj, że amerykański atak na Iran nastąpi 6 kwietnia. Minister obrony podkreślił, że są to plotki, które zwiększają napięcie. Jednak - zdaniem Jana Rokity - tego typu pogłoski świadczą, iż wojny nie można wykluczyć. .
Nawiązując do nowej ustawy lustracyjnej, Tomasz Nałęcz zauwazył, że protesty środowisk akademickich wobec lustracji świadczą, iż rozwiązania ustawy lustracyjnej nie są najlepsze.Według Nałęcza, być może lepiej byłoby po prostu ujawnić archiwa IPN. Z Nałęczem nie zgodził się minister Szczygło, który podkreślił, że ustawa lustracyjna pozwala na odwołanie się do sądu osobom oskarżonym o współpracę z SB. Minister dodał, że prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, iż nie wstrzyma lustracji.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)