Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sarkozy o szczycie klimatycznym

0
Podziel się
bEgPYdlx

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy z zadowoleniem przyjął porozumienie klimatyczne, jakie osiągnięto na szczycie w Kopenhadze. Jego optymizmu nie podziela jednak francuska Partia Zielonych.
Nicolas Sarkozy uznał, że zawarta w Kopenhadze umowa klimatyczna nie jest doskonała, ale to "najlepsze z możliwych porozumień". Sarkozy przypomniał, że porozumienie zostało poparte przez przywódców takich krajów jak Niemcy, USA i Wielka Brytania, a także przewodniczącego Komisji Europejskiej. Szef państwa podkreślił również, że w stolicy Danii prowadzono niezwykle trudne negocjacje, gdyż dotyczyły one całej planety.
Tego ostrożnego optymizmu zupełnie nie podzielają francuscy Zieloni. Za winnych "żałosnego fiaska" konferencji partia ekologiczna uznaje głównie Chiny i prezydenta USA Baracka Obamę. Jednak - według Zielonych - Europa też zawiniła brakiem jedności i solidnego przywództwa. Z kolei szefowa Partii Socjalistycznej Martine Aubry uważa, że w Kopenhadze zabrakło głównie woli wypracowania nowych reguł produkcji i podziału bogactw.

bEgPYdma
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)