Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schulz: misja wysłanników PE na Ukrainę przedłużona

0
Podziel się
bEqnEHPF

PE-Schulz-Ukraina

Misja specjalnych wysłanników Parlamentu Europejskiego została po raz kolejny przedłużona. Poinformował o tym w Wilnie szef Europarlamentu Martin Schulz. Tłumaczył, że główny cel misji Aleksandra Kwaśniewskiego i Pata Coxa wciąż nie został osiągnięty. Chodzi o wypuszczenie z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko i zgodę na jej zagraniczne leczenie.
"Ze względów humanitarnych misja będzie więc przedłużona" - argumentował przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Poza tym - jak tłumaczył Martin Schulz - należy wykorzystać fakt, że Ukraina nadrobiła wiele zaległości, choć nie spełniła wszystkich warunków niezbędnych do podpisania umowy stowarzyszeniowej.
Misja specjalnych wysłanników Parlamentu Europejskiego rozpoczęła się półtora roku. Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox mieli skłonić ukraińskie władze do ustępstw w rozmowach z Unią Europejską i do spełnienia jej wymogów. Oprócz zwolnienia Julii Tymoszenko, pozostałe dwa warunki dotyczyły reformy wymiaru sprawiedliwości i zmian w prawie wyborczym.

IAR

bEqnEHQi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)