Notowania

wiadomości
01.08.2011 08:34

SD - Ołdakowski - rocznica Powstania Warszawskiego

Mówiąc o zasadności wybuchu powstania warszawskiego, trzeba pamiętać o jego genezie- mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Jan Ołdakowski podkreślał w rozmowie z Polskim Radiem, że uczestnicy powstania przeciwstawili się okrutnemu totalitaryzmowi, z którym można było walczyć tylko z bronią w ręku. Przypomniał, że młodzi ludzie, którzy chwycili za broń, przez lata okupacji byli świadkami i ofiarami jednego z dwóch najbardziej przerażających totalitaryzmów XX wieku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Jana Ołdakowskiego, "nośność" powstania wśród dzisiejszych młodych ludzi wynika z tego, że czują związek duchowy z powstańcami. Tak jak ich rówieśnicy sprzed 67 lat, młodzi buntują się przeciwko niesprawiedliwości.
Dziś w Warszawie w związku z rocznicą powstania warszawskiego o 17.00 odbędą się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przed Pomnikiem Gloria Victis. W całej Warszawie o godzinie 17.00 zawyją syreny, a ruch w całym mieście zostanie wstrzymany na minutę.
Rocznica wybuchu postania to nie tylko składanie wieńców, apele poległych i msze święte. Będą koncerty, wystawy, spektakle teatralne, gra miejska, turniej piłkarski oraz bieg upamiętniający powstańców. Obchody 67 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego swoim patronatem objęli prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

IAR/

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz