Notowania

wiadomości
05.09.2011 09:37

SD Chwedoruk - kampania wyborcza

Politolog z Uniwersytetu Warszawskiego Rafał Chwedoruk ocenia, że nowością w kampanii wyborczej jest walka PO i PiS o wyborców SLD. Jego zdaniem, nie widać jeszcze pełni kampanii, która jest - w ocenie znawcy polskiej polityki - stonowana.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gość "Sygnałów Dnia" Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że walkę o niezdecydowanych wyborców lewicowych widać po eskalacji napięci między partią rządzącą a ugrupowaniem Grzegorza Napieralskiego. Jego zdaniem, jest segment wyborców wahających się między poparciem dla PO albo SLD.
"PiS nie jest zdolny zabrać wyborców Platformie, ani Platforma PiS-owi" - podkreślił na atenie radiowej Jedynki politolog.
Rafał Chwedoruk odniósł się również do kwestii debat wyborczych. Jego zdaniem, tak zwane "debaty o debatach", czyli ustalanie przez sztaby konkretów dyskusji, pojawiały się już wcześniej, by wspomnieć pojedynek z 1995 roku między Lechem Wałęsą a Aleksandrem Kwaśniewskim.
Politolog ocenił również, że kampania wyborcza nie powinna nas niczym zaskoczyć i do Sejmu dostaną się cztery największe ugrupowania, czyli PO, PiS, SLD i PSL.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz