Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 08:25

SD Giersz - stadion Lecha - Orliki

Minister sportu Adam Giersz zapewnił w Programie 1 Polskiego Radia, że wszystkie zastrzeżenia UEFA do stadionu Lecha Poznań zostaną usunięte przed EURO 2012. Piłkarska centrala ograniczyła w ubiegłym tygodniu sprzedaż biletów na pucharowy mecz ze Sportingiem Braga, ponieważ między innymi dopatrzyła się błędów konstrukcyjnych stadionu. Chodzi przede wszystkim o parametry dróg ewakuacyjnych i warunków bezpieczeństwa kibiców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Giersz podkreśla, że jest już plan usunięcia usterek wytkniętych przez UEFA. W tej sprawie odbyło się już spotkanie z prezydentem Poznania. Gość "Sygnałów Dnia" przypomniał, że zastrzeżenia dotyczyły przede wszystkim sposobu organizacji meczów, zwłaszcza tego z Juventusem Turyn, za co Lech został ukarany grzywną w wysokości 20 tysięcy euro. Uwago dotyczące dróg ewakuacyjnych zostały przyjęte i tam gdzie to możliwe przejścia zostaną poszerzone.
Minister odniósł się również do raportu NIK na temat programu Orlik. Adam Giersz podkreśla, że mimo wytkniętych nieprawidłowości, generalna ocena programu jest dobra. Podkreślił też, że udaje się budować te obiekty sportowe po coraz niższych kosztach.
Od 2008 roku w ramach projektu ORLIK 2012 powstało około 1800 boisk piłkarskich. Według NIK-u, tylko dwie gminy wykonały boiska dokładnie według wytycznych Ministerstwa Sportu. W przypadku innych inwestycji stwierdzono mniejsze bądź większe odstępstwa.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz