Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SD Grupinski o wyborach i Gilowskiej

0
Podziel się

SD Grupiński o wyborach i Gilowskiej

bEifXoTF

Wiceprzewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński zapowiedział, że pojutrze Platforma przedstawi swój program. Grupiński, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, dodał, że partia realizuje program rządząc z Polskim Stronnictwem Ludowym.
Rafał Grupiński powiedział, że jego zdaniem Platforma uzyska w wyborach 6-8 procent przewagi nad Prawem i Sprawiedliwością i nie zawrze koalicji z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Podkreślił jednak, że wszystko będzie zależało od wyborców.
Nawiązując do informacji "Gazety Wyborczej", według których Platforma zrezygnuje z planów wprowadzenia podatku liniowego, gość Polskiego Radia podkreślił, że jego partia nie wycofuje się z tego na zawsze. Dodał, że mamy do czynienia z kryzysem w wielu krajach Europy. Także data przyjęcia euro przez Polskę będzie zależała od sytuacji gospodarczej w Europie i na świecie.
Wiceprzewodniczący PO pozytywnie ocenił decyzję Zyty Gilowskiej, która zrezygnowała z udziału w debacie przedwyborczej jako przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że Gilowska nie powinna tego robić jako członkini Rady Polityki Pieniężnej. Zdaniem Grupińskiego, jeśli PiS nie znajdzie innego specjalisty z dziedziny finansów i gospodarki, to w debacie powinien wziąć udział prezes partii Jarosław Kaczyński.
Mówiąc o wysokich opłatach za przedszkola w niektórych miejscowościach, Rafał Grupiński powiedział, że wojewodowie mogą uchylać nadmierne opłaty. Dodał, że powinny być one wyznaczane drogą consensusu tak, aby pracownicy przedszkoli mieli odpowiednie wynagrodzenia, a opłaty nie były zbyt wysokie.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEifXoUi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)