Notowania

nagroda
16.12.2010 17:18

SDP - dziennikarze - nagrody

Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zdobyły dziennikarki Polskiego Radia. Janina Jankowska dostała dziennikarski laur, a Główną Nagrodę Wolności Słowa otrzymała Anna Lisiecka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Anna Lisiecka została doceniona za publikacje w obronie demokracji, demaskowanie nadużyć władzy, korupcji, naruszanie praw człowieka. Nagroda dostała nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za audycję "Kainowa zbrodnia".
Honorowe wyróżnienie otrzymał Jarosław Mańka za przybliżenie postaci człowieka, którego za uchylenie części prawdy katyńskiej prześladowano w ojczyźnie, a nie doceniono w Polsce. Dziennikarz TVP Kraków został uhonorowany za "Prywatne śledztwo majora Zakirowa".
Nagrodę Watergate za dziennikarstwo śledcze ufundowaną przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich otrzymał Marcin Kącki, autor artykułów "Uciekajcie stąd", "Centrum stomatologii pod lupą kontrolerów", ""Anatomia szkodliwego milczenia".
Honorowe wyróżnienie otrzymała Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, autorka cyklu artykułów "Łowcy nieszczęść", "Szkolenia łowców nieszczęść", "Łowcy nieszczęść - czarne owce", za ujawnienie mechanizmu zarabiania i budowania firm na ludzkim nieszczęściu.
Nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie fundowaną przez wydawnictwo "Presspublica"
otrzymał Jurek Jurecki autor artykułów "Piekielny raj", "Z piekła do raju", "Nie zapominajcie o Haiti", za cykl trzech reportaży z Haiti opartych na klasycznej zasadzie "zobaczyłem - opisałem", za niezwykłą wartość informacyjną, opisanie nieznanych faktów i okoliczności.
Honorowe wyróżnienie otrzymał Jerzy Haszczyński, autor artykułów "Jemeńska szkoła Dżihadu" i "Ważni ludzie z Adenu", za cykl reportaży z miejsca, gdzie rodzi się kolejne państwo muzułmańskie.
Nagrodę imienia Macieja Łukasiewicza za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury ufundowaną przez wydawnictwo "Presspublica" otrzymała Dagmara Drzazga, autorka audycji tv "Lech Majewski. Świat według Bruegela" - za niezwykły dokument o powstaniu dzieła sztuki.
Wyróżnienie honorowe otrzymała również: Agnieszka Czyżewska-Jacquemet autorka audycji radiowej "Ostatni lot" z Polskiego Radia Lublin za wielowątkowy reportaż o współczesnym epizodzie spotkania polsko-francusko-angielskiego z wielką historią w tle, oraz Katarzyna Kolenda-Zaleska autorka audycji tv "Chwilami życie bywa znośne".
Nagrodę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za dziennikarstwo ekonomiczne otrzymał Zbigniew Domaszewicz autor artykułu "Rekiny i leszcze polskiego netu". Honorowe wyróżnienie otrzymuje Zbigniew Bartuś, autor artykułu "Dymek nad Polską", za dotarcie do pilnie strzeżonych tajemnic gospodarczych i pokazanie absurdu, który nabiera mocy prawnej i siły wykonawczej.
Nagrodę imienia Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społeczne otrzymała Magdalena Grzebałkowska, autorka artykułu "Kocham Cię. Zabijmy męża" - o nowej generacji firm hien - naciągaczy sms-owych.
Honorowe wyróżnienia otrzymali również: Jolanta Krysowata oraz Patrick Yoka, Bianka Mikołajewska.
Nagrodę imienia Bolesława Wierzbiańskiego przyznano "Tygodnikowi Siedleckiemu" za profesjonalne dziennikarstwo, wzmacnianie poczucia więzi społecznej, tożsamości lokalnej i lokalnego patriotyzmu. Natomiast nagrodę imienia Jerzego Zieleńskiego za popularyzację wiedzy w różnych dziedzinach przyznano Błażejowi Wandtke - autorowi audycji telewizyjnej "Tajemnice Poznania".
Natomiast nagrodę imienia profesora Stefana Myczkowskiego
Klubu Publicystów Ochrony Środowiska "Ekos", za publikacje o problemach ochrony środowiska przyznano Halinie Londowskiej z Polskiego Radia Białystok za radiowy reportaż z bagien biebrzańskich z udziałem ptaków, ludzi i maszyn.

Tagi: nagroda, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz