Notowania

wiadomości
16.11.2012 15:48

Sejm-Hollande-wystąpienie

Francuski prezydent chce nadać nowy impuls polsko-francuskim relacjom. Chce by raz do roku odbywały się wspólne konsultacje międzyrządowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Francois Hollande mówił w czasie sejmowego wystąpienia, że współpraca Polski, Francji i Niemiec w ramach Trójkąta Weimarskiego powinna mieć wymiar nie tylko symboliczny, ale przejawiać się w konkretnych działaniach.
Jego zdaniem, Polska powinna w pełni uczestniczyć w pracach nad przyszłością unii ekonomiczno-walutowej. Deklarował też, pomoc, tak by nasz kraj mógł sprawnie wejść do strefy euro.
Francuski prezydent mówił też o budżecie Unii Europejskiej w kontekście przyszłotygodniowego szczytu, na którym powinno dojść do porozumienia w sprawie wydatków w unijnej kasie po 2013 roku. Należy bronić zarówno wspólnej polityki rolnej, jak i funduszy spójności - mówił francuski prezydent. Deklarował, że wierzy, iż Europa nie wpadnie w pułapkę, która by przeciwstawiała sobie kraje broniące wspólnej polityki rolnej i te broniące polityki spójności.
Wystąpienie kilka razy przerywano oklaskami, między innymi w momencie, gdy prezydent Hollande przypomniał, że to Polska rozpoczęła burzenie systemu totalitarnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz