Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm - PO - ankiety o in vitro

0
Podziel się

Platforma Obywatelska zamierza przeprowadzić wewnątrz klubu ankiety dotyczące in vitro. Posłowie mają się w niej opowiedzieć za projektem posłanki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej lub za propozycją posła Jarosława Gowina.

bEgZTxAR

Posłanka Małgorzata Kidawa - Błońska mówi, że nie chodzi jedynie o to by posłowie opowiedzieli się za lub przeciw danemu projektowi, ale także odpowiedzieli na kilka pytań dotyczących obu propozycji.
Wiceszef klubu Po Waldy Dzikowski mówi, że nawet wewnątrz klubu trzeba szukać kompromisu, tym bardziej że kwestia in vitro jest wrażliwym i wzbudzającym kontrowersje tematem. Chodzi to, by zagłosować z czystym sumieniem za najlepszym rozwiązaniem, a jednocześnie, by rozwiązanie to spotkało się z uznaniem Polaków.
Obydwa projekty PO dopuszczają stosowanie metody in vitro. Małgorzata Kidawa - Błońska proponuje tworzenie zarodków nadliczbowych i ich mrożenie oraz dający prawo do tej metody także parom żyjącym w konkubinacie. Jarosław Gowin chce jedynie możliwości tworzenia dwóch zarodków i dostępności metody jedynie dla związków małżeńskich.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgZTxBu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)