Notowania

wiadomości
06.12.2013 12:11

Sejm uchwalił zmiany w OFE

Podziel się
Dodaj komentarz

Sejm uchwalił ustawę zmieniającą system emerytalny. Zgodnie z nią ponad 50% oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych ma być przekazane do ZUS-u. OFE nie będą mogły inwestować w obligacje Skarbu Państwa, będą mogły natomiast kupować inne papiery wartościowe, między innymi akcje.
Przyszli emeryci będą mieli 4 miesiące na decyzję, czy chcą by ich środki na przyszłą emeryturę gromadzone były i w OFE i w ZUS-ie czy tylko w ZUS-ie. Na 10 lat przed emeryturą środki z OFE będą stopniowo przenoszone na subkonto w ZUS-ie.
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz ogłosiła, że głosowało 449 posłów. 232 posłów było za, 216 przeciw. 1 poseł wstrzymal się od głosu. :"Tym samym Sejm uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych" - oświadczyła Ewa Kopacz. .
Sejmowe prace nad ustawą o zmianach w OFE trwały 4 dni. W przyszłym tygodniu uchwaloną przez Sejm ustawą zajmie się Senat. Potem ruch będzie należał do prezydenta, który może te zmiany podpisać albo skierować projekt do Trybunału Konstytucyjnego,

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz