Notowania

wiadomości
13.12.2013 13:52

Sejm Większość poprawek do budżetu odrzucona

Podziel się
Dodaj komentarz

Budżet na 2014 rok przyjęty. Sejm odrzucił większość poprawek do ustawy budżetowej zgłoszonych przez posłów. Przyjęto jedynie kilka ze 177 wniosków.
Posłowie wyrazili zgodę na zmniejszenie wydatków bieżących Instytutu Pamięci Narodowej i utworzenie specjalnego funduszu, który pozwoli na prowadzenie badań identyfikacyjnych bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego. Kolejna poprawka przewiduje zmniejszenie wydatków bieżących na szkolnictwo wyższe i utworzenie rezerwy celowej, z której będzie finansowana Chrześcijańska Akademia Teologiczna.
Posłowie zdecydowali także o przekazaniu dodatkowych środków na dofinansowanie starań Krakowa o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku". Kolejna poprawka zakłada zmiany w planie finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a ostatnia równoważy przychody oraz koszty w planie finansowym Rzecznika Ubezpieczonych.
Deficyt w 2014 roku ma nie przekraczać 47,7 miliarda złotych. Dochody państwa mają wynieść przeszło 276,9 miliarda złotych, a wydatki nie będą wyższe niż 324,6 miliarda. Gospodarka ma odbudowywać się po kryzysie - rząd prognozuje, że PKB w przyszłym roku wzrośnie o 2,5 procent. Inflacja ma osiągnąć poziom 2,4 procent, a w kolejnych trzech latach - po 2,5 procent.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz