Notowania

speckomisja
08.01.2009 13:56

Sejmowa speckomisja nie zajmie się rządowym raportem o CBA

Sejmowa Komisja do Spraw Służb Specjalnych nie zajmie się dziś rządowym raportem o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Powodem jest odmowa udziału w tym posiedzeniu autorki raportu Julii Pitery. Posłowie chcieli doprowadzić do konfrontacji Pitery z opisywanym w raporcie szefem CBA Mariuszem Kamińskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef komisji Jarosław Zieliński z PiS był zdziwiony, że minister nie pojawiła się w Sejmie. Przyznał, że Pitera przesłała komisji informację, że dziś musi uczestniczyć w pracach Komitetu Rady Ministrów. Zdaniem posła nie jest to wystarczające wytłumaczenie. Według Zielińskiego Pitera nie chce rozmawiać o swoim raporcie, bo celu i treści raportu nie da się obronić.

Członek komisji Marek Biernacki z PO nie potrafił wyjaśnić, dlaczego Julia Pitera nie przyszła do Sejmu. Dziwił się, czy w ogóle dziś komisja miała z nią rozmawiać.

Inny poseł komisji Janusz Zemke z SLD uważa, że Pitera powinna tak ułożyć swoje obowiązki, aby zjawić się na posiedzeniu komisji. Dla Zemkego jedynym usprawiedliwieniem może być ciężka choroba. "Każda inna sytuacja może budzić zdziwienie i pytanie czy nie jest to lekceważenie parlamentu" - stwierdził poseł SLD.

Przewodniczący speckomisji zapowiedział, że ponownie zaprosi Julię Piterę i Mariusza Kamińskiego, aby omówić raport o CBA.

Tagi: speckomisja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz