Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
30.06.2007 19:10

Sejmy Polski i Litwy - przesłanie

Zgromadzenie Poselskie Sejmu RP i Sejmu Republiki Litewskiej przyjęło przesłanie do narodów Polski i Litwy o wyjątkowym znaczeniu wzajemnych stosunków

Podziel się
Dodaj komentarz

W przesłaniu podkreślono, że obie strony łączy wspólne dziedzictwo historii i kultury chrześcijańskiej. Parlamentarzyści, obradujący w Sali Kolumnowej Sejmu w Warszawie, zobowiązali się do sprzyjania wszystkim wspólnym inicjatywom gospodarczym i infrastrukturalnym. Zobowiązali się też do sprzyjania polsko-litewskiej współpracy w Parlamencie Europejskim i Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO.
Ponadto, w deklaracji przyjętej w dziesięciolecie wspólpracy - zobowiązano się doskonalić współpracę i przyjazne stosunki polsko-litewskie oraz rozwijać współpracę między Sejmami. Posłowie postanowili kontynuować współpracę na rzecz rozwoju polityki wschodniej Unii Euriopejskiej, szczególny nacisk kładąc na europejską drogę Ukrainy, budowę społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi, a także współpracę parlamentarną z Republiką Gruzji.
Ponadto postanowiono monitorować przestrzeganie postanowień traktatu o przyjaznych stosunkach i dobrej współpracy między krajami, w tym respektowania praw mniejszości polskiej na Litwie i litewskiej w Polsce.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz