Notowania

odpowiedzi
14.11.2009 15:21

Sekcja zwłok da ostateczną odpowiedź

Podziel się
Dodaj komentarz
   Dopiero sekcja zwłok wykaże, czy wirus A/H1N1 był przyczyną zgonu mężczyzny, który wczoraj zmarł w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku. Poinformował o tym Radio Gdańsk lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński.
   Powtórne badania próbek pobranych od pacjenta potwierdziły, że chorował on na nową odmianę [grypy](https://portal.abczdrowie.pl/grypa). Jednak - jak dodał Jerzy Karpiński - to dodatkowa choroba, którą obciążony był 37-letni mieszkaniec Pucka, mogła doprowadzić do jego śmierci. Inna od grypy A/H1N1v choroba miała mieć wpływ na spadek jego odporności. Wyniki sekcji zwłok powinny dostarczyć pełnej informacji co do przyczyn zgonu mężczyzny.
   W Gdańsku zebrał się sztab antykryzysowy. Podczas posiedzenia poinformowano wojewodę pomorskiego o procedurach, prowadzonych przez służby sanitarne. "Nie podejmujemy na razie żadnych dodatkowych działań w związku ze śmiercią 37-latka z Pucka" - poinformował wicewojewoda gdański Michał Owczarczak. Jak zaznaczył władze regionu opierają się na procedurach, przygotowanych wcześniej na wypadek tego typu sytuacji.
   Owczarczak ma nadzieję, że szybciej uda się wychwytywać zarażonych i skutecznie ich leczyć. "Cały czas namawiamy też do [szczepień](https://ranking.abczdrowie.pl/s/szczepienia) i dbania o swoje zdrowie, bo to jest bardzo trudny czas" - powiedział wicewojewoda.
  Służby sanitarno-epidemiologiczne objęły nadzorem rodzinę i znajomych zmarłego oraz pracowników szpitali w Pucku i w Gdańsku, z którymi się stykał.
Tagi: odpowiedzi, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz