Notowania

turcja
09.06.2011 11:46

Seks skandal w Turcji. Erdogan oskarżany o spisek

Dziesięciu polityków jednego z dwóch głównych ugrupowań opozycyjnych, Partii Nacjonalistycznej, zostało zmuszonych do rezygnacji ze startu w wyborach. Wszystko po tym, jak do internetu przedostały się filmy o zabarwieniu erotycznym z ich udziałem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na kilka dni przed zaplanowanymi na niedzielę wyborami parlamentarnymi Turcją wstrząsnął polityczny skandal seksualny. Dziesięciu polityków jednego z dwóch głównych ugrupowań opozycyjnych, Partii Nacjonalistycznej, zostało zmuszonych do rezygnacji ze startu w wyborach. Wszystko po tym, jak do internetu przedostały się filmy o zabarwieniu erotycznym z ich udziałem.

Przedstawiciele Partii twierdzą, że za skandalem stoi partia rządząca premiera Erdogana (na zdjęciu), która walczy o zdobycie głosów potrzebnych do zmiany konstytucji.

Po ujawnieniu filmów politycy zrezygnowali ze startu w niedzielnych wyborach. Nacjonaliści oskarżyli partię premiera Erdogana o spisek. Zasugerowali, że to właśnie rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju stoi za ujawnieniem nagrań, by w ten sposób, kosztem nacjonalistów, uzyskać 66 procent głosów potrzebnych do zmiany konstytucji.

Nacjonaliści mają obecnie 70 miejsc w 550-miejscowym parlamencie. _ - To, co się stało budzi poważne zastrzeżenia, co do uczciwości procesu demokracji w Turcji. Walczymy o 10 procent głosów, ale te skandale poważnie zmniejszają nasze szanse _ - mówi jeden z liderów Partii Nacjonalistycznej Umit Ozdag.

Pojawiły się też sugestie, że za przeciekiem stali sami nacjonaliści, którzy chcieli w ten sposób doprowadzić do zmian we władzach swojej partii. _ - Turcja jest regionalnym mocarstwem. Zaakceptowaliśmy Kurdów, wielokulturowość, szanujemy naszych sąsiadów. Partia Nacjonalistyczna nie pasuje do tego wizerunku i nie jest wykluczone, że ktoś, poprzez taki przeciek, chciał to zmienić _ - spekuluje były szef tureckiego wywiadu Mahir Kaynak.

*Turecka Partia Nacjonalistyczna ma problemy przez sekstaśmy (ang., Euronews) *

Niemal pewnym zwycięzcą niedzielnych wyborów będzie partia premiera Erdogana. On sam prawdopodobnie stanie na czele rządu na trzecią kadencję.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t74582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;liberalowie;znow;wygraja;wybory,39,0,842535.html) Turcja: Liberałowie znów wygrają wybory? Niemal połowa Turków zagłosuje na rządzącą partię - podają sondaże.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t74582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turcja;apeluje;o;demokratyczne;wybory,250,0,770554.html) Turcja apeluje o demokratyczne wybory Premier Tayyip Erdogan wierzy, że egipska armia przetrze drogę do demokracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t113225.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dzis;odpowiada;za;seks;jutro;za;oszustwa,201,0,841161.html) Dziś odpowiada za seks jutro za oszustwa Ruszają procesy w których premier Włoch oskarżony jest o korzystanie z usług nieletniej prostytutki oraz o oszustwa podatkowe.
Tagi: turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz