Notowania

plan
02.10.2008 07:01

Senat USA uchwalił nową wersję planu ratowania amerykańskiego rynku finansowego

Senat Stanów Zjednoczonych uchwalił nową wersję 700-miliardowego planu ratowania amerykańskiego rynku finansowego. Aby plan wszedł w życie, musi go jeszcze przyjąć Izba Reprezentantów. Liderzy Demokratów i Republikanów mają nadzieję, że stanie się to jutro.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ten pakiet ratunkowy nie jest dla tytanów z Wall Street. On jest dla zwykłych ludzi, którzy nie spowodowali problemu, ale sami nie są też w stanie go rozwiązać" - w ten sposób przewodniczący Demokratów Harry Reid apelował do swoich kolegów by poparli ustawę. Spośród 99 senatorów, którzy brali udział w głosowaniu, 74 głosowało na tak, 25 na nie. Za planem ratunkowym opowiedzieli się obaj kandydaci na prezydenta John McCain i Barack Obama.

Z przyjęcia planu przez Senat zadowolony jest amerykański prezydent. George Bush w wydanym oświadczeniu wezwał do tego samego Izbę Reprezentantów, która odrzuciła pakiet ratunkowy w poniedziałek. By skłonić kongresmanów do zmiany zdania, Senat wzbogacił plan o ulgi podatkowe i dotacje dla lokalnych szkół oraz podniósł gwarancje depozytów bankowych ze 100 do 250 tysięcy dolarów. Izba Reprezentantów zajmie się pakietem ratunkowym w najbliższy piątek.

Tagi: plan, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz