Notowania

krrit
22.07.2010 13:53

Senat wybrał kandydata do KRRiT

Przedstawicielem Izby Wyższej jest Stefan Pastuszka, wysunięty przez Platformę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Przedstawicielem Senatu w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji będzie Stefan Pastuszka. Kandydaturę profesora zgłosił klub PO w uzgodnieniu z koalicyjnym PSL. Głosowało na niego 55 senatorów.

Stefan Pastuszka jest ludowcem, byłym senatorem i wiceministrem edukacji, z wykształcenia historykiem. Był członkiem Rad Programowych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Nadal jest w Radzie Programowej Radia-Kielce. Głosowała na niego znacząca większość senatorów.

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali na senatora Grzegorza Czeleja, doktora medycyny i wydawcę tytułów medycznych. W Senacie PiS ma mniejszość, przegrana tego kandydata nie była więc niespodzianką.

W skład KRRiT wchodzi 5 członków powoływanych przez Sejm (2), Senat (1) i prezydenta (2).
Niewykluczone, że jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu posłowie będą głosować w sprawie dwóch nowych członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Swoich kandydatów do KRRiT nie zgłosił klub PO. Kandydatami klubu Lewicy są Sławomir Rogowski i Witold Graboś. Klub PiS proponuje Jarosława Sellina i Macieja Iłowieckiego. We wtorek sejmowa komisja kultury i środków pozytywie zaopiniowała wszystkich czterech kandydatów.

Prezydent elekt Bronisław Komorowski - gdy jeszcze był marszałkiem Sejmu i pełnił obowiązki prezydenta - powołał w skład KRRiT Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta.

Tagi: krrit, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz