Notowania

wiadomości
15.04.2011 16:52

Seremet - śledztwo smoleńskie

W dniach 17-19 maja Andrzej Seremet złoży wizytę w Moskwie. Prokurator generalny liczy, że podczas spotkań w stolicy Rosji uda mu się poruszyć ważne kwestie związane ze śledztwem smoleńskim. Chodzi między innymi o sprawę dostępu polskich śledczych do oryginalnych czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Andrzej Seremet podkreślił, że w materiałach przekazanych ostatnio przez Rosjan wciąż nie ma wszystkich dokumentów, o które wnioskowali polscy prokuratorzy. W szczególności akta nie zawierają dokumentacji dotyczącej statusu lotniska oraz uprawnień i obowiązków kontrolerów.
Z kolei jutro z dwutygodniową wizytą przyjeżdżają do Polski rosyjscy prokuratorzy, prowadzący śledztwo smoleńskie. Andrzej Seremet powiedział, że w tym czasie wezmą udział w przesłuchaniach około 60 świadków, którzy będą zeznawać w tzw. wątku organizacyjnym.
Seremet, odpowiadając na pytania o kwestię ekshumacji zwłok części ofiar katastrofy, powiedział, że nie chce wyprzedzać decyzji prokuratorów prowadzących śledztwo. Zaznaczył, że wciąż nie ma wszystkich dokumentów, żeby można było podjąć taką decyzję. Nie wiadomo jeszcze, czy pozwolą na to dokumenty z najnowszej transzy akt z Rosji, wciąż trwa bowiem ich tłumaczenie. Prokurator Zbigniew Niemczyk przypomniał, że do ekshumacji należy spełnić wymogi sanitarno - epidemiologiczne. Tak, jak to miało miejsce podczas ekshumacji zwłok Krzysztofa Olewnika.
Prokurator generalny Andrzej Seremet podkreślił, że prokuratura bez opieszałości wypełnia wszystkie rosyjskie wnioski o pomoc prawną do śledztwa smoleńskiego i nie stosuje żadnych obstrukcji.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz