Notowania

korea
02.12.2010 09:50

Seul szykuje się na kolejny atak Północy

Korea Południowa przygotowuje ćwiczenia artyleryjskie. Przy granicy z Koreą Północną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Korea Południowa przygotowuje się do kolejnych ćwiczeń artyleryjskich. Po ostrzale Yeonpyeong Seul rozlokował na znajdujących się w pobliżu północnokoreańskiej granicy wyspach, dodatkowe oddziały żołnierzy.

W najbliższy poniedziałek w pobliżu wyspy Yeonpyeong armia Korei Południowej przeprowadzić ma _ rutynowe _ ćwiczenia artyleryjskie. Dopiero wczoraj zakończyły się największe w historii manewry sił Korei Południowej i USA.

Od najbliższego poniedziałku w 29 lokalizacjach na terenie Korei Południowej, w tym także w pobliżu newralgicznej granicy z Północą na Morzu Żółtym, przeprowadzone zostaną ćwiczenia artyleryjskie. Potrwają one pięć dni.

Południowokoreański wywiad uważa, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo kolejnych ataków artyleryjskich z Północy. Według południowokoreańskich służb może do nich dojść jeszcze w grudniu tego roku.
Także w najbliższy poniedziałek amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton spotka się w Waszyngtonie z szefami dyplomacji Korei Południowej i Japonii. Poruszone zostaną tematy ostrzału Yeonpyeong, północnokoreańskich deklaracji dot. posiadania zaawansowanych technologii nuklearnych oraz chińskiej propozycji nadzwyczajnego spotkania uczestników sześciostronnych negocjacji.

Południowokoreańskie media alarmują, że Korea Północna może ponownie zaatakować. W komentarzu redakcyjnym dziennik _ JoongAng Ilbo _zwraca uwagę, że _ bez wątpienia istnieje duże prawdopodobieństwo częstszych prowokacji na dużą skalę ze strony Korei Północnej _. W opinii szefa wywiadu Korei Południowej ubiegłotygodniowy ostrzał Yeonpyeong związany jest z sukcesją władzy w Korei Północnej oraz pogarszającą się sytuacją gospodarczą w tym kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t123680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wywiad;korei;poludniowej;atak;z;polnocy;prawdopodobny,142,0,726414.html) Wywiad Korei Południowej: Atak z północy prawdopodobny Koreańczycy z południa mobilizują siły do obrony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t123634.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bardzo;wazni;urzednicy;uciekli;z;korei;polnocnej,203,0,726219.html) Bardzo ważni urzędnicy uciekli z Korei Północnej Według informacji z Wikileaks wszyscy ukryli się w Korei Południowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t123306.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rewelacje;wikileaks;chiny;chcialy;zjednoczenia;korei,81,0,725329.html) Rewelacje Wikileaks: Chiny chciały zjednoczenia Korei Chińscy politycy uważali, że Phenian nie jest pożytecznym sojusznikiem.
Tagi: korea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz