Notowania

korea
04.01.2011 13:23

Seul zapowiada kolejne manewry

Scenariusz ćwiczeń obejmuje próbę zajęcia przez Koreę Płn. pięciu wysp na Morzu Żółtym

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W najbliższy piątek Korea Południowa przeprowadzi kolejne manewry morskie przy granicy z Północą. *

Na zdjęciu szef armii Korei Południowej Kim Sang-Ki

Scenariusz ćwiczeń wojskowych przygotowano na wypadek próby zajęcia przez północnokoreańskie wojsko pięciu wysp na Morzu Żółtym położonych w bezpośredniej odległości od granicy koreańskiej.

Jak podała stacja telewizyjna Arirang, ćwiczenia odbędą się m.in. na wyspach Baengnyeong i Yeonpyeong. Należące do Korei Południowej wyspy położone są przy zachodnim wybrzeżu Płw. Koreańskiego, w pobliżu granicy morskiej z Koreą Północną. Dwudniowe ćwiczenia mają zwiększyć gotowość bojową armii południowokoreańskiej na wypadek inwazji z Północy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t75094.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/seul;ostrzega;polnoc;ma;coraz;lepsza;armie,6,0,745222.html) Seul ostrzega: Północ ma coraz lepszą armię

Rzecznik południowokoreańskiej marynarki wojennej zapowiedział, że będą to pierwsze tego rodzaju manewry morskie przy granicy z Północą.

Napięta sytuacja na Płw. Koreańskim utrzymuje się od 23 listopada ub.r., kiedy to Korea Północna przeprowadziła ostrzał artyleryjski wyspy Yeonpyeong. Podczas ataku zginęły 4 osoby, w tym dwoje cywilów.

Pjongjang po raz kolejny oskarżył dziś Seul o prowokowanie konfliktu na Płw. Koreańskim. W ubiegłym tygodniu Korea Południowa wzmocniła także ochronę swoich granic morskich na wypadek ataku z użyciem łodzi podwodnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t127206.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/korea;polnocna;gotowa;do;wojny;atomowej,65,0,742465.html) Korea Północna gotowa do wojny atomowej Phenian zapowiada, że podczas _ świętej wojny _ z Południem użyje broni nuklearnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t126892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pokaz;sily;seulu;wielkie;manewry;przy;granicy,74,0,742218.html) Pokaz siły Seulu. Wielkie manewry przy granicy Setki żołnierzy, czołgi, śmigłowce, myśliwce i artyleria uczestniczyły w największych w historii manewrach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t127381.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/phenian;chce;zaatakowac;seul;oni;tylko;czekaja,214,0,743638.html) Phenian chce zaatakować? Seul: Oni tylko czekają Prezydent Korei Południowej Li Miung Bak zaapelował o _ dzień narodowej solidarności _.
Tagi: korea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz